Ендодонтія

Ендодонтичне лікування – лікування кореневих каналів зубів.

Це дуже важливий момент в комплексному лікуванні всього зуба. Без якісної ендодонтії подальше проведення стоматологічного лікування втрачає будь-який сенс.

Як правило, гострий зубний біль – це сигнал, що говорить про необхідність лікування кореневих каналів. Біль свідчить про наявність запального процесу в зубі, який найчастіше виникає через вчасно не вилікуваного карієсу, травм і т.д.

Найважливішою і складною частиною терапевтичного лікування є лікування каналів.

Лікар проведе лікування, що включає:

Перший етап – повне видалення вмісту кореневого каналу і ретельне очищення механічно та медикаментозно. Механічне очищення проводиться за допомогою спеціальних ультразвукових насадок. Медикаментозна обробка включає автоматизовану дозовану подачу медикаментозних розчинів в кореневий канал за допомогою шприца, дозволяє хімічно впливати як на основний хід каналу, так і на мережу дрібних відгалужень, де неможливо попереднє механічне очищення.

Другий етап ендодонтичного лікування – якісне заповнення підготовленого каналу.

Ендодонтичне лікування (ендодонтія) вважається одним з найскладніших в стоматології, поряд з імплантацією зубів. Адже форма і кількість зубів також індивідуальні, як відбитки пальців. У кого-то корені прямі і короткі, а у кого-то довгі і вигнуті. В одному і тому ж зубі в однієї людини може бути два канали, а в іншого п’ять. Кількість каналів складно визначити по внутрішньоротовому знімку так як це суммарне зображення з певним проекційним спотворенням.

Сьогодні цей складний процес включає:

  • очищення кореневих каналів ручними і машинними інструментами, здатними обробити навіть найвужчий або викривлений канал;
  • промивання каналів спеціальними антисептичними засобами, проникаючими в усю систему кореневих каналів;
  • при необхідності – тимчасове пломбування кореневих каналів спеціальними препаратами з метою посилення протизапальної дії;
  • щільне, герметичне заповнення постійним матеріалом, що виключає повторне інфікування.

Ендодонтія дозволяє зберегти зуби, відкласти їх видалення іноді на дуже значні терміни, навіть в ситуаціях, що на перший погляд здаються безнадійними.